Istorija Istorija

Istorija

1976 m. grupelė entuziastų Kauno gelbėjimo stotyje įsirengė „štangų“ salę ir pradėjo treniruotis. Kadangi salėje daugiausia treniravosi gelbėjimo stoties narai, tai ir klubas buvo pavadintas „Neptūno“ vardu. Į šias treniruotes buvo įtrauktas ir tuo metu gana skeptiškai prieš kultūrizmą nusiteikięs Saulius Misevičius. Per trumpą laiką paprasta „štangų“ salė tapo tikru kultūrizmo klubu, o buvęs didelis šio sporto skeptikas S. Misevičius – tikru kultūrizmo gerbėju. 1978 m. pavasarį du klubo sportininkai G.Rusickas ir S.Misevičius pirmą kartą startavo varžybose. Tačiau kadangi abu sportininkai buvo savamoksliai, neturėjo varžybų, choreografijos patirties, rezultatai nebuvo geri. Sąjunginiame turnyre „Gintarinis prizas“, Klaipėdoje, S.Misevičius iškovojo 8-ąją vietą. Tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, šios varžybos buvo lemiamas žingsnis pastarojo sportininko karjeroje. 1istorija_ph
2istorija_ph_1
Saulius Misevičius
1980 – 1990 metais.
Į jauną, perspektyvų atletą atkreipė dėmesį geriausias to meto Lietuvos kultūrizmo treneris vilnietis Česlovas Tamulevičius. Jis ne tik padėjo taisyklingus choreografijos pagrindus, bet ir sėkmingai formavo tikrus kultūrizmo pamatus.
1979 m. iš gelbėjimo stoties treniruoklių salė persikėlė į naujas Spec. ATĮ (dabar UAB „Kauno Švara“) patalpas ir buvo pavadinta „Nemunu“. Per visą savo gyvavimo laikotarpį klubas yra išugdęs daugiau nei du šimtus puikių sportininkų, garsinusių Lietuvos vardą ne tik buvusioje Sovietų Sąjungoje, socialistinio bloko šalyse, bet ir Europos bei pasaulio čempionatų scenose. Pirmaisiais to meto Sovietų Sąjungos čempionais ir prizininkais tapo: G.Rusickas, S.Mikuckis, E.Gudavičius, R.Tamošiūnaitė, N.Duchovič (dabar N.Murnikovienė), I.Misevičienė, I.Kaminskaitė, R.Mrazauskaitė. Tačiau ryškiausi sportiniai pasiekimai siejami su klubo trenerio ir vadovo S.Misevičiaus pavarde. Jis 1979 – 1988 m. ne tik nė karto nepralaimėjo tuometinėje Sovietų Sąjungos teritorijoje vykusiose varžybose, bet ir tapo daugkartiniu tarptautinių turnyrų „Sandow“, „Trener“, vykusių Čekoslovakijoje bei daugelio varžybų Vengrijoje ir Vokietijoje čempionu bei prizininku. Saulius Misevičius – pirmojo „TSRS moterų ir porų“ čempionato Leningrade (dabar Sankt Peterburgas) nugalėtojas, pirmas TSRS kultūrizmo sporto meistras, nuo 1987 m. Sovietų Sąjungos moterų kultūrizmo rinktinės treneris bei viceprezidentas, atsakingas už moterų sportą.
„Nemunas“ buvo tikrojo moterų kultūrizmo pradininkas buvusioje Sovietų Sąjungoje, o šio klubo sportininkės iki iširstant sovietinei santvarkai niekam neužleido lyderių pozicijų.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, 1992 m., klubo pavadinimas buvo pakeistas į „Geležiniai žmonės“, nes tai labiausiai atitiko kultūrizmo ir fitneso sporto dvasią. Tarptautinei NABBA organizacijai, pirmajai iš sporto organizacijų pripažinus Lietuvos nepriklausomybę ir įsteigus šios organizacijos padalinį šalyje, klubas aktyviai įsiliejo į jos sportinį gyvenimą. Nuo 1994 m. „Geležiniai žmonės“ tapo baziniu Lietuvos NABBA rinktinės klubu. 1999 m. skilus Lietuvos NABBA, klubo sportininkai sudarė Lietuvos WPF ir didesnę dalį Lietuvos WABBA organizacijos rinktinės branduolio.
Per visą atkurtos Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį išaugo nauja pasaulinio lygio žvaigždžių karta: S. Misevičienė, I. Misevičienė, D. Petkūnienė, S. Lodaitė, I. Palavinskienė, R. Saženytė, J. Šiukštaitė, S. Štendelienė, M. Alešiūnaitė, E. Marcinkevičiūtė, L.. Mackevičiūtė ir kitos, garsinusios Lietuvos vardą ne tik tarptautinėse arenose, bet ir daug metų eužleidžiančios lyderio pozicijų mis figūra kategorijoje tarptautinėje World Physique Federation (WPF) organizacijoje. Moterims nenusileidžia ir vyrai: D. Bukšnaitis, T. Šmitas, K. Rasimavičius, kurie yra tapę Europos ir pasaulio čempionatų prizininkais, o P. Stankevičius – vieną, S. Misevičius – du ir R. Žeimys – net tris kartus tapo Europos čempionais.
„Geležiniai žmonės“ – pastarojo meto Lietuvos čempionatų ir taurės varžybų lyderis. Nuo 1996 m. klubo komanda nuolat iškovoja pirmąsias vietas komandinėje įskaitoje, nepaisant su kokiomis organizacijomis varžybos vyktų. Tad pelnytai galima sakyti, kad „Geležiniai žmonės“ – stipriausias praėjusio dešimtmečio bei pastarojo meto Lietuvos kultūrizmo ir fitneso klubas.
3istorija_ph_2
S.Mikutckis – daugkartinis Sovietų Sąjungos čempionas, vienas pirmųjų S.Misevičius auklėtinių